Wyposażenie pracowni elektronicznej


Otwarcie pracowni W14a 27-01-2017r
dla technika elektronika i mechanika
Nowa pracownia W14a
Nowa pracownia i sprzęt styczeń 2017r
Rewolucja pracowni W14a
Plan nowej pracowni W14a
Sprzęt w pracowni W14a
AXIOMET AX-DS1022C7 - Oscyloskop: cyfrowy; Pasmo: ?25MHz; Kanały:2; 32kpts Typ oscyloskopu cyfrowy Pasmo ?25MHz Liczba kanałów 2 Długość rekordu pamięci 32kpts Próbkowanie 500Msps (w czasie rzeczywistym), 50Gsps (w czasie ekwiwalentnym) Czas narastania 14ns Wyświetlacz LCD 7" (480x234) Podstawa czasu 25n...50s/dz Rozdzielczość pionowa 8bit
oscyloskop
Stacja lutownicza WEP 878D to lutownica na gorące powietrze (hotair) i lutownica grotowa. Używana jest w serwisach elektronicznych do bezpiecznego lutowania QFP, BGA, SMD,PLCC i innych wrażliwych elementów na temperaturę. Lutownica WEP 878D posiada wyświetlacz LED na którym jest wyświetlana temperatura dla gorącego powietrza, regulacja temperatury za pomocą przycisków, a mocy nadmuchu za pomocą pokrętła. Regulacja temperatury w lutownicy kolbowej odbywa się za pomocą pokrętła. Odczyt realnej temperatury gorącego powietrza Stacja na gorące powietrze posiada czujnik w podstawce kolby , dzięki któremu po odłożeniu kolby na podstawkę, stacja studzi element grzejny od 3 do 8 minut, następnie go wyłączając (tzw stan CZUWANIA) . Dzięki temu oszczędzamy energie, wydłużamy żywotność grzałki i podnosisz bezpieczeństwo pracy. Po osiągnięciu stanu czuwania przez lutownice hotair można ją wyłączyć całkowicie przyciskiem lub podnosząc kolbę ponownie uruchomić. Stacja zapamiętuje ostatnio nastawioną temperaturę. Stabilny i wydajny wydmuch powietrza zapewniany jest przez wentylator znajdujący się w kolbie. Wentylator napędzany jest silnikiem bez-szczotkowym, zapewniającym dużo wyższą trwałość i niezawodność urządzenia. Posiadamy wszystkie dysze jakie są dostępne na rynku dla tej stacji.
Ćwiczenia z elektroniki
Rozlutownica pistoletowa (odsysacz) oraz zwykła lutownica w jednym Dwa wyświetlacze LCD i dwie niezależne konsole sterujące Po co kupować dwie stacje z rozlutownicą i lutownicą ekonomiczniej jest kupić jedną, która obsługuje dwie różne techniki lutowania. W dodatku dwie niezależne konsole obsługują każdą z lutownic osobno, tak jakby były to dwie różne stacje lutownicze. Dzięki integracji w jednej obudowie zajmuje mniej miesca. Rozlutownica jest niezastąpionym urządzeniem podczas prac naprawczych i serwisowych. Bardzo ułatwia wylutowanie elementów z obwodów jednostronnych, dwustronnych i wielowarstwowych.
Wyświetlacz 3D